Know-how

Technológie

-1-

Optimalizované konštrukcie

INFINICOIL

ODOLNOSŤ PNEUMATÍK MICHELIN POČAS MNOHÝCH KILOMETROV.

Oceľové lanko, ktoré slúži ako výstuž pneumatiky, môže dosahovať dĺžku až 400 metrov a prináša pneumatike viac stability počas jej životnosti. Zlepšenie odolnosti pneumatiky s vyšším indexom nosnosti a väčšia bezpečnosť v ťažších podmienkach vám umožní jazdiť bez akýchkoľvek starostí.

POWERCOIL

ODOLNOSŤ S NIŽŠÍM VALIVÝM ODPOROM

Pevnejšie a ľahšie oceľové vlákna novej generácie znižujú hmotnosť pneumatiky, a pritom zvyšujú jej odolnosť a znižujú valivý odpor.

Nové materiály

CARBION

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ PNEUMATÍK MICHELIN DEŇ ZA DŇOM

Materiál získaný inovatívnym postupom zmiešania niektorých zložiek behúňa plášťa v tekutej forme. Takto získaný materiál je homogénnejší, a zvyšuje kilometrický výkon pneumatiky.

SILICION

VIAC SILIKY A MENEJ SPOTREBOVANÉHO PALIVA.

Vďaka vysokému percentuálnemu podielu siliky v zložení zmesy v behúni plášťa sa spoločnosti Michelin podarilo znížiť hodnoty valivého odporu, čo vám umožní ušetriť palivo a neovplyvniť pritom negatívne životnosť pneumatík.

Dezény, ktoré sa regenerujú

REGENION

PRIĽNAVOSŤ PNEUMATÍK MICHELIN KILOMETER PO KILOMETRI

Konštrukčné prvky, ktoré sa automaticky zregenerujú kilometer po kilometri vďaka technológii kovovej 3D tlače, čím zabezpečia priľnavosť počas celej životnosti vašich pneumatík a vo všetkých podmienkach. Na pneumatikách sa počas ich života vytvárajú drážky, ktoré zabezpečujú lepšiu mobilitu.

RFID

Čip rádiofrekvenčnej identifikácie (RFID) je inteligentné bezdrôtové elektronické zariadenie, ktoré je možné využiť na identifikáciu jedinečných objektov v rámci štandardného systému a ktoré ukladá a prenáša zodpovedajúce dáta. Zákazníci môžu používať snímače a softvéry RFID dostupné na trhu a vďaka nim sledovať pneumatiky svojho vozidlového parku a optimalizovať ich manažment.

picto-rfid-02

Výroba pnaumatík MICHELIN: strhujúci príbeh!

Etapy výroby pneumatiky pre ťažké vozidlá: